pneumatiky na Hondu

Letní pneu Honda – vaše auto si zaslouží špičkové gumy

Pneumatiky pro osobní automobily vyžadují nejen pravidelnou údržbu a kontrolu jejich stavu, ale také pečlivý výběr při pořizování nových kousků. Hledáte-li také vhodné gumy pro vaši Hondu, nezapomínejte volit z osvědčených a testovaných pneumatik předních výrobců, jež se vyznačují stabilitou, odolností a vynikajícími bezpečnostními vlastnostmi. Budete překvapeni, na co všechno se vyplatí dávat si pozor a zvážit před samotnou koupí.

Co musíte vědět před nákupem gum

Vybrat letní pneu se může jevit jako rutinní záležitost, jakmile ale důkladně projdete všechny rozhodující aspekty, nebudete se stačit divit. Stojíte-li před otázkou pořízení letních pneumatik, nejprve sami sebe zeptejte, kolik peněz z rodinného rozpočtu smíte investovat a kam se chystáte jezdit. Na jaký přesný typ pneumatik se zaměřit vám poradí technický průkaz, kde nechybí údaje o rozměrech.

letní pneu

Neméně důležitými jsou rychlostní a nosnostní index. První zmiňovaný údaj přesně udává, na jakou maximální rychlost je pneumatika testována a homologována. U hmotnostního indexu se pak jedná o údaj maximálního zatížení, neboli váha, jakou je jedna pneumatika schopna unést. Před nákupem pneumatik, ať už letních či zimních variant, musíte nezbytně znát šířku, průměr a výšku profilu. Všechny údaje najdete na původních pneumatikách nebo v technické dokumentaci vozu, kde je detailní značení pneumatik.

Značení energetickými štítky Evropské Unie

Při nákupu může být pro někoho rozhodující také značení štítky EU. Ty uvádějí, do jaké kategorie patří zvolený model pneu v závislosti na spotřebě paliva, přilnavosti a hlučnosti. Koupíte tak nejúspornější varianty, nejméně účinné na mokré vozovce i hlučné a tiché pneumatiky testované na zkušebních pneumatikách. Patříte-li v této oblasti mezi naprosté laiky, nechte si odborně poradit nebo si nastudujte veškeré detaily na webu pneumatiky.cz.

Výhodné online nákupy

Letní pneumatiky na Hondu nyní pořídíte od předních výrobců za výjimečné ceny online, bez starostí a nutnosti kamkoliv jezdit. Pneumatiky se obecně dělí do tří tříd, přičemž zaměřit byste se měli zejména na první, prémiovou třídu, protože pouze v této kategorii najdete nejbezpečnější atestované modely. Svátečním řidičům ale postačí i střední třída nebo poslední zmiňovaná, budgetová, která vám poskytne základní jízdní vlastnosti při svátečních cestách na suché vozovce.

Každoročně jsou prováděny testy letních i zimních gum, přičemž na předních příčkách stále zůstávají značkové stálice. Stabilní pozici si mezi pneumatiky pro Hondu drží například Michelin Pilot Super Sport s perfektním záběrem na mokré silnici, Dunlop Sport Maxx patřící mezi tiché gumy a také Hankook s povedeným modelem Ventus S1 evo. Velkou spokojenost slibuje také Goodyear Eagle F1, popřípadě též nestárnoucí klasika v podobě Pirelli P Zero a Continental SportContact.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *