chaty Bílé Karpaty

Jak snížit náklady nejen při cestě na dovolenou

Aktuální situace ve světě i u nás dávají tušit, že období hojnosti máme za sebou a čeká nás uskrovňování. Neposlouchá se to nejlépe. Aby člověk vše zvládl, musí začít hodně přemýšlet, za co vydává své těžce vydělané peníze. Ušetřit lze i na dovolené. Jak to udělat, si připomeneme v následujícím textu.

Na dovolenou do Česka

I když se obvykle tvrdí, že dovolená u moře v zahraničí vyjde levněji než u nás pobyt v kempu, opak může být pravdou. Drahou položkou je zejména benzín či nafta, které zdražily o hodně procent. Určitě bude rozdíl v tom, jestli pojedete na jih do chorvatského Splitu, nebo zamíříte na chaty Bílé Karpaty. V druhém případě projedete méně pohonných hmot, což už bude velká úspora peněz. Hory sice nejsou moře, ale když si vyberete vhodné místo s blízkostí koupaliště, tak i tu vodu si dosytosti v tuzemsku užijete. Některé venkovní bazény bývají i vyhřívané, tak se lze v nich koupat i tehdy, když není venku nejtepleji.

Do hotelu, nebo do kempu?

Samozřejmě, že ubytování v hotelu je pohodlnější s veškerým pohodlím. Ale i ubytování Bílé Karpaty někde v kempu bude mít něco do sebe. Toto prostředí disponuje zvláštní romantikou, když si večer uděláte táborák a pozorujete hvězdy na jasné obloze. Dokonce si můžete něco dobrého na ohni připravit – opéct špekáčky, do horkého popela dát péct brambory nebo maso v alobalu. Možností je spousta.

Jak ušetřit na benzínu při cestě k moři

Pokud se přesto rozhodnete jet k moři, tak i na benzínu lze ušetřit. Plnou nádrž natankujte tam, kde je nejlevnější cena. Velkým žroutem benzínu jsou podhuštěné pneumatiky, které si vezmou navíc půl litru benzínu na 100 km. Střešní box dokonce spotřebuje až 2 litry benzínu na 100 km navíc. A to nemluvíme o špatném stylu jízdy. Který řidiče bude stát další 2 litry benzínu na 100 km.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *