Investice do autokoberců se vyplatí

Autokoberce patří k nejefektivnějším způsobům, jak chránit interiér vozu před opotřebením a poškozením. Záleží jen na vás, zda dáte přednost autokobercům textilním nebo gumovým.

Jaký typ autokoberců si vybrat?

Pokud je pro vás důležitý design, pak byste se při výběru měli zaměřit na koberce textilní, jestliže však řešíte na prvním místě funkčnost, pak by vás měla zajímat především kategorie gumových autokoberců. Ty jsou vhodné zejména pro ty, kdo v autě tráví hodně času. Zejména v zimních měsících oceníte jejich snadnou údržbu. Gumové autokoberce jsou nenáročné na údržbu. Zatímco v textilních kobercích se vám snadno usadí drobné kamínky a písek, gumové autokoberce jednoduše vytřepete a zbavíte je tak všech nečistot. To samé platí také v případě, že se potřebujete zbavit bláta nebo rozbředlého sněhu. I v případě, že máte autokoberce extrémně znečištěné, je jednodušší vyčistit gumové koberečky než textilní. Na textilní je většinou potřeba používat speciální čisticí prostředky, zatímco na ty gumové vám bude stačit obyčejná voda. Autokoberce si můžete vybrat buď univerzální, nebo na míru, kompletní nabídku najdete na stránkách www.vopi.cz/autokoberce/.  Co však nejde u gumových koberců, je personalizace. Oproti tomu si můžete nechat cokoliv vyšít na textilní koberečky.

Nezapomínejte ani na autopotahy

Stejně jako autokoberce, i autopotahy jsou důležitým ochranným prvkem vozu. Jejich nezbytnost poznáte, zejména pokud máte malé děti. Ne každý chce, aby jeho vozidlo bylo přehlídkou svačinek a neslo stopy nožiček od bláta.  Autopotahy jednoduše vyperete a můžete je používat znovu.  Navíc nemusíte kupovat autopotahy na všechny sedačky. Můžete si zvolit autopotahy jen na sedadla, která potřebujete chránit nejvíce. Nejčastěji se jedná o sedadlo řidiče a spolujezdce. Výhodou je, že si můžete vybrat různé barevné provedení. Pokud si zvolíte autopotahy na míru, tak budete mít navíc jistotu, že budou sedět zcela přesně a respektovat i airbagy.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *