pražské autobazary

Spolehlivá ojetá Honda, která nestárne? Sedmá generace modelu Accord!

Máte omezený rozpočet, ale přesto byste si rádi pořídili vozidlo, které vypadá dobře, a mimo to je spolehlivé po technické stránce? V případě sedmá generace Hondy Accord pravděpodobně nešlápnete vedle. Jde o velmi zajímavé auto za rozumné peníze. 

Nám Hondu Accord zapůjčil na testování známý autobazar Praha Výhybka. První dojem byl velmi kladný a po bližším seznámení se s vozem nadšení gradovalo.

Honda začala vyrábět model Accord již v roce 1976. V pořadí sedmá generace sjížděla z výrobních linek v letech 2002 – 2007. Navzdory tomu, že se jedná o starší automobil, vypadá po designové stránce velmi dobře i dnes. Ačkoliv nejde o exotické auto, na silnicích není k vidění v tak hojném počtu jako jiné vozy dané třídy a stydět se za něj určitě nebudete. Vůz má díky kombinaci ostrých linek a užším protaženým světlometům dynamický vzhled, a navíc ho provází pověstná spolehlivost. Na kousek v ucházejícím stavu si připravte částku kolem sta tisíce korun a raději sáhněte po benzinovém motoru.

autobazar Praha

Jak je na tom patnáct let staré auto s bezpečností? V nárazovém testu Euro NCAP v roce 2003 Honda získala čtyři z pěti hvězdiček za ochranu posádky a dvě hvězdičky ze čtyř v kategorii ohleduplnosti při střetu s chodcem. Co se však v minulosti nehodnotilo, je bezpečnost dětí v autosedačkách. Oproti současným standardům je vůz podprůměrný, nicméně v době testování byly výsledky zcela v pořádku.

Honda Accord upoutá případného zájemce nejen svou karoserií, ale také interiérem. Palubní deska je přehledná, prvky rozmístěny na přehledných místech, sedadla pohodlná a místa na rozdávání. To samé platí pro cestující v zadní části vozu – ani ti se nebudou při delším cestování tísnit. Rodiny s více dětmi ocení dostatek prostoru pro tři autosedačky.

Pokud se vám model Accord líbí, prozkoumejte pražské autobazary – s trochou štěstí narazíte na kousek v top stavu, který vám bude dělat skvělou službu ještě po několik dalších let.

Ilustrační fotografie: auto-database.com.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *