NOVÁ HONDA CIVIC

Zlepšení nové Hondy Civic od předchozích generací je znatelné – konstruktéři se snažili vylepšit jak jízdní vlastnosti a ovladatelnost vozu, tak také interiér i exteriér vozu. Zároveň se zaměřili na vysoký výkon a nízkou spotřebu.

Tento vůz je nepřehlédnutelný – má sportovní tvar, kterým bylo dosaženo lepší aerodynamiky a nižší spotřeby paliva – a to současně se špičkovým výkonem s nejvyšším točivým momentem ve své třídě! Kromě toho je Civic bezpečný díky karoserii Advanced Compatibiilty Engineering, která snižuje dopady nárazu.

Honda Civic je svými ladnými křivkami přístrojové desky velmi elegantní. Zadní sedadla Magic Seats jsou nejen pohodlná, ale můžete je polohovat dle potřeby, vytvořit tak můžete zavazadlový prostor s objemem až 1 210 litrů, což je naprosto nesrovnatelné s konkurencí! Klasický objem zavazadlového prostoru (bez sklopení sedaček) je 577 l.

Motory nové Hondy

Novou Hondu Civic si můžete vybrat ve dvou benzínových motorech:

  • 4 i-VTEC – spotřeba 5,5 l/100 km s výkonem 73 kW,
  • 8. i-VTEC – spotřeba 6,1 l/100 km a výkon 104 kW),

a ve dvou dieselových motorech:

  • 6.iDTEC – spotřeba pouze 3,7 l/100 km a výkon 88 kW,
  • 2 i-DTEC – spotřeba 4,4 l/100 km, výkon 110 kW.

Převodovka má šest stupňů, indikátor řazení vám bude napovídat, kdy je potřeba přeřadit, abyste dosáhli co nejnižší spotřeby. Civic je vybaven funkcí vypnutí motoru při zastavení vozidla. Podpoří vás také asistent rozjezdu do kopce.

Funkce:

  • Stabilizační systém vozidla reguluje brzdový systém na každé kolo zvlášť a pomůže vám tak s jízdou přes obtížný terén.
  • Světla se rozsvěcí automaticky po odemknutí vozu. Zhasínají se několik vteřin po vytažení klíče ze zámku.
  • Konec hledání klíčů – Civic má systém bezklíčového vstupu a odemkne a zamkne se automaticky.
  • V případě nutnosti prudkého zabrzdění se automaticky aktivují výstražná světla, která upozorní řidiče za vámi.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *