Historie značky Honda

Firma Honda vznikla v období konce druhé světové války, kdy bylo potřeba mnoho věcí obnovit a vytvořit. V té době automobilový průmysl prakticky neexistoval. Všechny ostatní továrny se snažily uspokojit požadavky na výrobu vojenských vozidel a letadel.

Bylo potřeba zaplnit tuto díru na trhu – a Honda byla jednou z firem, která byla natolik rychlá, že se stala pátým největším výrobcem automobilů na světě. Firmu založil Soichiro Honda roku 1948. O 10 let později už firma založila americkou pobočku Honda Co. Odtud se prostřednictvím dceřiných společností rozšířila po celém světě.

Největší výrobce motorek

Značka se stala synonymem užitečného a inovativního inženýrství. Motocyklová divize zaznamenala obrovský nárůst prodeje a v roce 1970 se Honda stala největším světovým výrobcem motorek vůbec.

Výroba vozů však v průběhu 60. let zpomalila. Ani v následujících letech nedokázala zaujmout americký trh, snad protože auta byla příliš malá. Ve snaze ovládnout i americký trh, začala Honda vyrábět větší auta (i když ve srovnání s americkými, pořád ještě nebyla tato auta dost velká). A tak se prvním oblíbeným autem od Hondy v Americe stal Civic.

Emisní zákony hrály Hondě do karet

Energetická krize a emisní zákony v 70. letech ještě více otevřely americký trh pro Hondu. Japonská automobilka dosáhla splnění emisních předpisů, aniž by musela své vozy vybavit katalyzátory. Díky své spotřebě se v polovině 70. let stal oblíbený také model Accord. A v roce 1982 už Honda vyráběla své vozy v Americe, což se v té době nikomu jinému nepodařilo. V roce 1986 poté Honda představila také luxusní řadu vozů svým modelem Acura.

V současné době se Honda podílí na výzkumu motorů a zlepšení bezpečnosti, což se stalo jedním ze základních kritérií při nákupu aut. FCX Clarity je poslední model firmy Honda, jedná se o vodíkové auto, které nevypouští žádné škodliviny.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *