Honda

Honda nevyrábí jen auta

Japonská společnost Honda byla původně založena jako výrobce motocyklů. Postupně spektrum svých výrobků rozšiřovala o automobily, motorové čluny, zemědělské stroje, travní sekačky, generátory, čerpadla, sněhové frézy a především motory různých typů. Ve výrobě a prodeji motorů drží Honda celosvětové prvenství. Stáj McLaren-Honda zná snad každý, nejen skalní fanoušci F 1. Honda je také prvním výrobcem hybridního elektrického automobilu. Snaží se využívat i další alternativní zdroje energie pro pohon svých aut. Jde například o solární vůz The Dream. Vývojářský tým Hondy se věnuje také konstruování robotů. Nejznámější jsou humanoidní roboti Asimo. Nejmodernější technologie využíví Honda u všech svých výrobků. Při výrobě se drží hesla: „nejdříve člověk potom stroj“.

Motokola zažívají comeback

Obliba motorového pohonu klasických jízdních kol se v poslední době vrací. Honda je připravená a nabízí škálu nástaveb, které umožňují svépomocnou montáž na kolo bez nutnosti dalších úprav.

Zahradní traktory Honda

Dlouhodobě patří žací zahradní traktory Honda k nejoblíbenějším. Vyšší třída traktorů je dnes standardně vybavena čtyřtaktním motorem. Svoji oblibu si drží především svou spolehlivostí a dokonalým sběrem posekané trávy.

Honda Marine

Nejen lodní motory, ale také malé nafukovací čluny vyrábí a nabízí značka Honda. Člun HonWave je typickým zástupcem. Má pevnou, ale lehkou konstrukci, jednoduše se skládá, přestože patří k největším na trhu.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *