Bezpečnostní prvky vozů Honda

Honda se v bezpečnosti poměrně hodně exponuje, důkazem čehož budiž několik inovativních prvků, které mohou poskytnout těmto vozům mnohem vyšší procento bezpečného provozu. Velmi zajímavým se jeví například stabilizační systém VSA. V angličtině tato zkratka znamená doslova Vehicle Stability Assist. Systém dopomáhá řidiči udržet pevnou kontrolu nad vozidlem i v případě, že vůz bude akcelerovat anebo projede nějakou krkolomnější zatáčkou. Jakékoli náhlé manévry se s tímto stabilizačním systémem stávají mnohem lépe překonatelnými.

Bezpečnost během jízdy díky systému VSA

Celý systém funguje na tom principu, že dochází k přibrzdění jednotlivých kol dle potřeby. Díky tomu, že na automobilu se nachází několik senzorů, celý systém začne vyhodnocovat situaci a bude se snažit přizpůsobitaktuální stav jízdy vozu. Následně dojde k porovnání těchto údajů s požadavky řidiče. Jestliže je předpoklad projetí zatáčkou jiný než vyhodnotí systém, dojde k nápravě. Systém zajišťuje stabilní jízdní vlastnosti vozu,ale neomezí přitom nijak potěšení pasažérů z velmi pohodlné a rychlé jízdy. Rozhodně tak můžete své kvalitnípneu dostatečně vytížit. Při nákupu pneu můžete zakoupit i levné pneu, pokud jsou kvalitní.

Systém TSA

Když dojde k přetáčivému chování vozu, systém přibrzdí vnější přední kolo. Uživatelé automobilů vozů Honda si také budou hovět při jízdě se zapřaženým přívěsným vozíkem. Automobily Honda disponují totiž zvláštním unikátním systémem TSA pro jízdu s přívěsem. Tento Trailer stability assist je schopen několikanásobnězvýšit bezpečnost jízdy při vlečení nějakého přívěsu. Slouží v podstatě jako jakýsi doplněk k systému VSA.

Systém LKAS

Známým prvkem bezpečnosti u vozů Honda je také LKAS. Tento systém spočívá v tom, že je schopen identifikovat podélné značení na silnicích. Jestliže budete tedy přejíždět z jednoho pruhu do druhého, budete na tuto skutečnost předem upozorněni, takže nedojde k žádným nepříjemnostem při nepozornosti řidiče.

 

Nové revoluční novinky vozů Honda

 

Ženevský autosalon odhalil hned několik nových modelů japonské automobilky Honda.

Honda 3R-C

Prvním z představených konceptů Hondy byl model 3R-C. Tento poměrně revoluční vůz má pouze tři kola a je vybaven elektrickým pohonem. Jedná se o model vozu, který by měl fungovat jako městské vozítko určené jedné osobě. Díky elektrickému pohonu nedochází k vypouštění žádných škodlivin do okolí, což by mělo atmosféře aglomerací v mnohém ulehčit. Motor je uložen na podvozku, což zapříčiňuje mnohem lepší stabilitu vozu.3R-C se vyznačuje skládací stříškou vyrobenou z průhledného materiálu. Za jízdy je střecha pouhým větrným štítem a při zaparkování lze sklopit tak, aby se do vozítka nikdo nedostal. Řidič sedí velmi nízko, tedy prakticky hned na podvozku, což mu zajišťuje mimo jiné také vyšší bezpečnost. Ochranu řidiče poskytují také poměrněbytelné boky vozu. Trup je schopen obklopit řidiče a poskytnout mu naprosto ideální pohodlí a bezpečí.

Honda EV-N

Druhým novým prototypem vozu Honda se stal vůz EV-N. Jedná se taktéž o vozítko na elektrický pohon. Ve střeše vozu jsou integrovány solární panely, které při parkování vozů získávají energii ze slunečního záření. Ve dveřích jsou nainstalovány další systémy zajišťující osobní mobilitu pasažéra. Vůz je určen hlavně k používání ve městech. I levné pneu mohou být kvalitní, ale musíte pečlivě vybírat.

Honda FCX Clarity

Neméně zajímavým vozem, než byly dva předchozí, by měl být model FCX Clarity. Ten se stal vítězem prestižní ceny World Green Car, kterou bývají oceňována nejekologičtěji vytvořené automobily. Verze vozu je prezentována jak v samotném Japonsku, tak i na území Spojených států amerických. Jedná se v podstatě o druh elektromobilu, který je poháněný technologií založenou na palivových článcích.