Barum pneu

Jaké vybrat zimní pneu na nadcházející měsíce? Za nás jsou jasnou volbou značky Michelin a Barum!

V zimním období mají řidiči povinnost přezout pneumatiky svých vozů na zimní. Zákon přesně nestanovuje toto období – i když uvádí termín od 1. 11. do 31. 3., není jasně stanoveno, že přesně v tomto termínu už musíte mít přezuto! Pokud na vozovce není námraza ani sníh, můžete i nadále jezdit na letních pneumatikách.

Avšak, kdo je připraven, není překvapen. Situace se může změnit ze dne na den, a i když dnes svítí sluníčko a silnice je suchá, zítra už tomu tak být nemusí. Proto je vhodné včas odhadnout dobu, kdy je nejvhodnější přezout pneumatiky. Ale jaké zimní pneumatiky zvolit?

Zimní pneumatiky Michelin a Barum jsou známé svou dlouholetou tradicí, bezpečností, vysokou životností a použitím kvalitních materiálů za dostupné ceny. Obě společnosti vyvíjejí stále nové materiály, které zlepšují jízdní vlastnosti vozu na mokrém i suchém povrchu, ve sněhu i námraze. Co navíc může potěšit českého spotřebitele je to, že pneumatiky Barum jsou českým výrobkem.

Michelin ALPIN 5
Michelin ALPIN 5

Pneumatiky Michelin ALPIN 5 jsou výjimečné nejen složením, ale také dezénem. Pro dezén těchto pneumatik byla použita nová technologie. Vizuálně se jejich dezén šipkovitě sbíhá uprostřed a je doplněn je také množstvím jemných lamel, které zazáří zejména při jízdě na tvrdém sněhu. Oproti dezénu Michelin ALPIN 4 je těchto lamel použito mnohem více. I u ALPIN 4 je však hodnota těchto lamel až o 75 % vyšší než u konkurenčních výrobků! Taktéž životnost těchto pneumatik je až o 25 % delší.

Barum pneu jsou cenově velmi příznivé a kvalitou nijak nezaostávají za svými dražšími konkurenty. Vyrábí se v několika různých dezénech. Například Barum SnoVanis obsahuje velké množství drážek a lamel v dezénu. Konstrukce těchto pneumatik je navržená tak, aby byla zaručena delší životnost, tichá a pohodlná jízda. Barum Polaris 3 patří k nejoblíbenějším dezénům – mají skvělý záběr na sněhu i mokru, nízký valivý odpor. Díky lamelám bylo dosaženo lepší přilnavosti k vozovce, a tím i větší bezpečnosti jízdy.

Už kvůli sobě neváhejte s přezutím pneumatik svého vozu. Teď je nejvyšší čas, kdy můžete pneumatiky objednávat přes internet a naplánovat si jejich včasné přezutí dříve, než bude pozdě.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *